Cyklobusy

POZNEJTE VRCHOLKY KRKONOŠ ZE SEDLA JÍZDNÍHO KOLA

prives

KAD, spol s r.o. Vrchlabí se rozhodl ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR zpříjemnit cestování cyklistům po vrcholcíchnašich nejvyšších hor. Od letošního roku je připraven všechny cykloturisty k jejich výletům dopravit nový nízkopodlažní ekologický autobus SOR CN 10,5, který krom potřebného komfortu pro cestující má příznivý dopad i na ekologii Krkonoš, neboť splňuje nejvyšší kritéria emisních norem – je vybaven motorem EURO V. Zároveň byl pořízen i cyklovlek, jenž zvýšil bezpečnost při přepravě jízdních kol. Přidejte se i vy k turistům, kteří se rozhodnou strávit aktivně svoji dovolenou. V Krkonoších naleznete množství cyklotras či cykloturistických tras, které vedou terénem po nezpevněných cestách a stezkách. Jste-li milovníkem kopcovité krajiny s občasnými stoupáními, dlouhými sjezdy, nezapomenutelnými výhledy a krásnou přírodou, jsou Krkonoše a jejich cyklotrasy právě pro vás. Provoz stále více vyhledávaných Krkonošských cyklobusů je v letošním roce od 1.6. – 30.9. V měsíci červnu lze cyklobusy využít pouze o víkendech, o prázdninových měsících dennodenně a v září jezdí každý čtvrtek a o víkendu. Krom cyklobusové linky Vrchlabí – Špindlerův Mlýn, Špindlerovka lze využít i ostatní trasy cyklobusů, které vás dovedou na start vašeho výletu po vrcholcích a údolích Krkonoš.

Nízkopodlažní ekologický autobus včetně cyklovleku byl pořízen za přispění Ministerstva pro místní rozvoj z programu Cestování dostupné všem.

TIPY NA VÝLET

Špindlerova bouda – Pomezní Boudy 31 km

Využijte cyklobusovou linku Vrchlabí – Špindlerův Mlýn – Špindlerova bouda, odkud se v nadmořské výšce 1200m vydáte na sjezd dolů po „Droze Sudecke“ směr Przesieka a po 3,5 km přijedete na páteřní polskou krkonošskou cyklotrasu „Euroregionálny szlak rowerovy“ s označením ER-2. Z této křižovatky odbočíte doprava a po několika kilometrech přijedete do Borowice, odkud se nejdříve lesní cestou a pak po silnici vydáte za stálého stoupání do horského střediska Karpacze. Zde stojí za zhlédnutí muzeum sportu a turistiky, mladší cyklisté určitě nepohrdnou návštěvou muzea hraček. Hlavní dominantou městečka je však dřevěný kostelík Wang z 18. století, který byl do Karpacze dovezen z Norska. Zastavit se také můžete ve Western City – kovbojském městečku se šerifem a saloonem, kde se můžete stát svědky bankovní loupeže či nájezdu indiánů. Cyklostezka ER-2 vás pak dovede do Kowar, které vznikly původně jako hornická osada s těžbou železné rudy. Mezi další pamětihodnosti tohoto městečka patří goticko – barokní kostel, barokní kaple sv. Anny z 18.století, barokní most se sochou sv. Jana Nepomuckého, muzeum historie a zámek Nowy Dwor. Lákadlem je také prohlídka 1200 m dlouhé štoly „Sztolnie Kowary“ v bývalém dole na minerály. Závěrečnou pasáží cyklostezky je výstup cca 13 kilometrový výstup na Pomezní Boudy, kde je možné nasednout na cyklobus, který vás dopraví k návratu do původního místa výletu. Tato trasa vám umožní poznat především polskou stranu Krkonoš.

spindlerovkamapa_spindlerovka

 

Odběr novinek

Chcete být stále v obraze a patřit mezi ty, kteří budou jako první informováni o nejnovějších produktech a událostech naši společnosti? Pak se zaregistrujte k odběru novinek.

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kontaktujte nás

KAD spol. s r.o.
Vápenická 475
54301 Vrchlabí
IČO: 49812947
DIČ: CZ 49812947

Working...